Yhteystiedot

Sähköpostimme ovat muotoa etunimi.sukunimi@teijotalot.fi

Asiakaspalvelu takuu ja huolto

044 7217 140

tekninentuki@teijotalot.fi

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 7217 149

Myynti

Yritykset ja yhteisöt

Myyntipäällikkö Juha Kivinen

040 6402 445

Julkinen rakentaminen

Myyntipäällikkö Mika Leikkonen

 044 7217 113

myynti@teijotalot.fi

Teijo-Talot Oy

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Y-tunnus: 1607274-6

Laskutustiedot

Ota yhteyttä

  • Valinta ohjaa viestisi oikealle asiantuntijalle, jotta voimme palvella sinua mahdollisimman hyvin.

Myynti ja markkinointi

Juha Kivinen

Yritykset ja yhteisöt

Myyntipäällikkö
juha.kivinen@teijotalot.fi
040 640 2445

Mika Leikkonen

Julkinen rakentaminen

Myyntipäällikkö
mika.leikkonen@teijotalot.fi
044 7217 113

Satu Solsaga

Kustannuslaskija
satu.soini@teijotalot.fi
044 7217 138

Helinä Martti

Markkinointikoordinaattori
helina.martti@teijotalot.fi
044 7217 144

Suunnittelu ja laatu

Janne Mikola

Suunnittelupäällikkö
janne.mikola@teijotalot.fi
044 7217 104

Peter Westerlund

Rakennusarkkitehti
peter.westerlund@teijotalot.fi
044 7217 107

Toni Blomqvist

Elementtisuunnittelija
toni.blomqvist@teijotalot.fi
044 7217 120

Jörgen Lundell

Rakennusarkkitehti
jorgen.lundell@teijotalot.fi
044 7217 103

Heidi Karlsson

Laatu-, kuivaketju- ja Joutsenmerkki-asiat

Laatupäällikkö, Kosteuskoordinaattori PRO
heidi.karlsson@teijotalot.fi
044 7217 140

Projektit

Marko Loukamaa

Projektipäällikkö
marko.loukamaa@teijotalot.fi
044 0550 929

Ville Nieminen

Projektipäällikkö
ville.nieminen@teijotalot.fi
044 7217 156

Toni Karttunen

Projektipäällikkö
toni.karttunen@teijotalot.fi
044 7217 148

Teemu Träsk

Projektipäällikkö
teemu.trask@teijotalot.fi
040 053 4905

Jesse Aaltonen

Kuljetus- ja asennusmestari
jesse.aaltonen@teijotalot.fi
044 7217 127

Tuotanto

Arto Koskela

Tuotantojohtaja
arto.koskela@teijotalot.fi
0400 669 664

Juha Uutela

Tuotannon työnjohtaja
juha.uutela@teijotalot.fi
044 7217 155

Sami Lehmus

Tuotannon työnjohtaja
sami.lehmus@teijotalot.fi
044 721 7179

Timo Koskela

Tuotannon työnjohtaja, Halsua
timo.koskela@teijotalot.fi
044 7217 150

Mikko Ylikoski

Varastonhoitaja, Perniö
mikko.ylikoski@teijotalot.fi
050 482 0977

Hallinto ja taloushallinto

Ismo Laitakari

Toimitusjohtaja
ismo.laitakari@teijotalot.fi
040 503 7364

Satu Tenkamaa

Talousassistentti
satu.tenkamaa@teijotalot.fi
044 7217 102

Sinua palvelevat tehtaamme

Lounais-Suomi

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 721 7149

Etelä-Suomi

Karhunkorventie 10, 14820 Tuulos

Pohjanmaa

Vetelintie 265, 69510 Halsua

Laskutustiedot

Vastaanotamme ensisijaisesti verkkolaskuja

Verkkolaskutusosoitteemme on:

Y-tunnus 1607274-6
OVT-tunnus 003716072746
Verkkolaskuoperaattori Maventa
Välittäjän tunnus 003721291126

Verkkolaskun välittäjätunnus on DABAFIHH, jos välittäjänne on pankki. Mikäli operaattorinne ei välitä liitetiedostoja, lähetetään ne sähköpostitse osoitteeseen laskut@teijotalot.fi.

Viestiin merkitään viitetiedoksi laskun numero, johon liite kohdistuu.

Laskuun merkitään seuraavat vastaanottajatiedot:

Nimi: Teijo-Talot Oy
Y-tunnus: 1607274-6
Osoite: Joutnantie 73, 25500 Perniö

Laskulla pitää aina näkyä tilaajan nimi sekä lisäksi projektin/työmaan numero, jos lasku kohdistuu projektiin.

Sähköpostilla lähetettävät laskut lähetetään edellä mainituin tiedoin PDF-muodossa osoitteeseen invoice-16072746@kollektor.fi. HUOM! Yksi lasku per tiedosto.

Teijo-Talot Oy on arvonlisäverolain (AVL) 8 c §:n mukainen ostaja eli aliurakkalaskuissa töistä, jotka on suoritettu työmaalla (ei tehtaalla), tulee soveltaa rakennusalan käännettyä verovelvollisuutta.

Paperilaskut tulee lähettää osoitteeseen:

Teijo-Talot Oy
16072746
PL 100
80020 Kollektor Scan

Huomaa paperilaskujen lähetyksessä:

  • Sarjanumeron (16072746) tulee olla mukana jokaisen laskun osoitekentässä, ei vain kuoressa
  • Käytä tekstin värinä vain mustaa
  • Lähetä skannaukseen vain laskuja liitteineen
  • Älä käytä niittejä

Lisätietoja laskutuksesta sähköpostitse osoitteesta laskut@teijotalot.fi tai puhelimitse: Maarit Haavisto, puh. 044 7217 187

Tehdäänkö tilaa yhdessä?