Yhteystiedot

Sähköpostimme ovat muotoa etunimi.sukunimi@teijotalot.fi

Asiakaspalvelu takuu ja huolto

044 7217 140

tekninentuki@teijotalot.fi

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 7217 149

Myynti

myynti@teijotalot.fi

Yritykset ja yhteisöt

Myyntipäällikkö Juha Kivinen

040 6402 445

Julkinen rakentaminen

Myyntipäällikkö Mika Leikkonen

 044 7217 113

Hoiva

Avainasiakaspäällikkö Antton Vappula

040 0593 611

Teijo-Talot Oy

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Y-tunnus: 1607274-6

Laskutustiedot

Ota yhteyttä

  • Valinta ohjaa viestisi oikealle asiantuntijalle, jotta voimme palvella sinua mahdollisimman hyvin.

Myynti ja markkinointi

Juha Kivinen

Yritykset ja yhteisöt

Myyntipäällikkö
juha.kivinen@teijotalot.fi
040 640 2445

Mika Leikkonen

Julkinen rakentaminen

Myyntipäällikkö
mika.leikkonen@teijotalot.fi
044 7217 113

Antton Vappula

Hoiva

Avainasiakaspäällikkö
antton.vappula@teijotalot.fi
040 0593 611

Satu Solsaga

Kustannuslaskija
satu.soini@teijotalot.fi
044 7217 138

Helinä Martti

Markkinointikoordinaattori
helina.martti@teijotalot.fi
044 7217 144

Suunnittelu ja laatu

Miika Riihimäki

Suunnittelupäällikkö
miika.riihimaki@teijotalot.fi
040 5702 710

Peter Westerlund

Rakennusarkkitehti
peter.westerlund@teijotalot.fi
044 7217 107

Jörgen Lundell

Rakennusarkkitehti
jorgen.lundell@teijotalot.fi
044 7217 103

Toni Blomqvist

Elementtisuunnittelija
toni.blomqvist@teijotalot.fi
044 7217 120

Henri Savolainen

Suunnittelija
henri.savolainen@teijotalot.fi
040 7246 394

Heidi Karlsson

Laatu-, kuivaketju- ja Joutsenmerkki-asiat

Laatupäällikkö, Kosteuskoordinaattori PRO
heidi.karlsson@teijotalot.fi
044 7217 140

Projektit

Kari Riihimäki

Operatiivinen johtaja
kari.riihimaki@teijotalot.fi
040 0316 852

Marko Loukamaa

Projektipäällikkö
marko.loukamaa@teijotalot.fi
044 0550 929

Ville Nieminen

Projektipäällikkö
ville.nieminen@teijotalot.fi
044 7217 156

Toni Karttunen

Projektipäällikkö
toni.karttunen@teijotalot.fi
044 7217 148

Teemu Träsk

Projektipäällikkö
teemu.trask@teijotalot.fi
040 053 4905

Marko Koskinen

Projektipäällikkö
marko.koskinen@teijotalot.fi
044 7217 101

Matti Puronhaara

Projektipäällikkö
matti.puronhaara@teijotalot.fi
045 8776 731

Riku Savela

Projektipäällikkö
riku.savela@teijotalot.fi
045 7840 2321

Jesse Aaltonen

Kuljetus- ja asennusmestari
jesse.aaltonen@teijotalot.fi
044 7217 127

Tuotanto

Arto Koskela

Tuotantojohtaja
arto.koskela@teijotalot.fi
0400 669 664

Juha Uutela

Työnjohtaja
juha.uutela@teijotalot.fi
044 7217 155

Timo Koskela

Työnjohtaja, Halsua
timo.koskela@teijotalot.fi
044 7217 150

Vesa Sikala

Maanrakennustyönjohtaja
vesa.sikala@teijotalot.fi
040 7182 684

Mikko Römpötti

Hankintapäällikkö
mikko.rompotti@teijotalot.fi
040 8259 153

Hallinto ja taloushallinto

Ismo Laitakari

Toimitusjohtaja
ismo.laitakari@teijotalot.fi
040 503 7364

Satu Tenkamaa

Talousassistentti
satu.tenkamaa@teijotalot.fi
044 7217 102

Sinua palvelevat tehtaamme

Salo

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 721 7149

Hämeenlinna

Karhunkorventie 10, 14820 Tuulos

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 721 7100

Halsua

Vetelintie 265, 69510 Halsua

Kuhmoinen

Nuutinrinteentie 54, 17800 Kuhmoinen

Laskutustiedot

Vastaanotamme ensisijaisesti verkkolaskuja

Verkkolaskutusosoitteemme on:

Y-tunnus 1607274-6
OVT-tunnus 003716072746
Verkkolaskuoperaattori Maventa
Välittäjän tunnus 003721291126

Verkkolaskun välittäjätunnus on DABAFIHH, jos välittäjänne on pankki. Mikäli operaattorinne ei välitä liitetiedostoja, lähetetään ne sähköpostitse osoitteeseen laskut@teijotalot.fi.

Viestiin merkitään viitetiedoksi laskun numero, johon liite kohdistuu.

Laskuun merkitään seuraavat vastaanottajatiedot:

Nimi: Teijo-Talot Oy
Y-tunnus: 1607274-6
Osoite: Joutnantie 73, 25500 Perniö

Laskulla pitää aina näkyä tilaajan nimi sekä lisäksi projektin/työmaan numero, jos lasku kohdistuu projektiin.

Sähköpostilla lähetettävät laskut lähetetään edellä mainituin tiedoin PDF-muodossa osoitteeseen invoice-16072746@kollektor.fi. HUOM! Yksi lasku per tiedosto.

Teijo-Talot Oy on arvonlisäverolain (AVL) 8 c §:n mukainen ostaja eli aliurakkalaskuissa töistä, jotka on suoritettu työmaalla (ei tehtaalla), tulee soveltaa rakennusalan käännettyä verovelvollisuutta.

Paperilaskut tulee lähettää osoitteeseen:

Teijo-Talot Oy
16072746
PL 100
80020 Kollektor Scan

Huomaa paperilaskujen lähetyksessä:

  • Sarjanumeron (16072746) tulee olla mukana jokaisen laskun osoitekentässä, ei vain kuoressa
  • Käytä tekstin värinä vain mustaa
  • Lähetä skannaukseen vain laskuja liitteineen
  • Älä käytä niittejä

Lisätietoja laskutuksesta sähköpostitse osoitteesta laskut@teijotalot.fi tai puhelimitse: Maarit Haavisto, puh. 044 7217 187

Tehdäänkö tilaa yhdessä?