Yhteystiedot

Asiakaspalvelu

027 217 100

asiakaspalvelu@teijotalot.fi

Sähköpostimme ovat muotoa etunimi.sukunimi@teijotalot.fi

Tilaa uutiskirje

Pyydä tarjous

Teijo-Talot Oy

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Y-tunnus: 1607274-6

Laskutustiedot

Ota yhteyttä

  • Valinta ohjaa viestisi oikealle asiantuntijalle, jotta voimme palvella sinua mahdollisimman hyvin.

Hallinto

Olli Raunio

Vt. toimitusjohtaja
olli.raunio@teijotalot.fi
044 744 0113

Myynti ja markkinointi

Ville Karjalainen

Myyntijohtaja
ville.karjalainen@teijotalot.fi
044 7217 105

Mika Leikkonen

Myyntipäällikkö
mika.leikkonen@teijotalot.fi
044 7217 113

Helinä Martti

Markkinointikoordinaattori
helina.martti@teijotalot.fi
044 7217 144

Laadunhallinta

Heidi Karlsson

Laatupäällikkö, Kosteuskoordinaattori PRO
heidi.karlsson@teijotalot.fi
044 7217 140

Suunnittelu

Janne Mikola

Suunnittelupäällikkö
janne.mikola@teijotalot.fi
044 7217 104

Jörgen Lundell

Rakennusarkkitehti
jorgen.lundell@teijotalot.fi
044 7217 103

Peter Westerlund

Rakennusarkkitehti
peter.westerlund@teijotalot.fi
044 7217 107

Juha Timo

Rakennesuunnittelija
juha.timo@teijotalot.fi
040 7769 214

Toni Blomqvist

Elementtisuunnittelija
toni.blomqvist@teijotalot.fi
044 7217 120

Amanda Vikstedt

Suunnittelu
amanda.vikstedt@teijotalot.fi
044 7217 134

Tuotanto

Henriikka Pensas

Tuotantojohtaja, tehdaspäällikkö Perniö
henriikka.pensas@teijotalot.fi
0400 977 630

Toni Karttunen

Tehdaspäällikkö oto, Tuulos
toni.karttunen@teijotalot.fi
044 7217 148

Arto Koskela

Tehdaspäällikkö, Halsua
arto.koskela@teijotalot.fi
0400 669 664

Jouni Parviainen

Tuotannon työnjohtaja, Perniö
jouni.parviainen@teijotalot.fi
044 7217 109

Juha Uutela

Tuotannon työnjohtaja, Perniö
juha.uutela@teijotalot.fi
044 7217 155

Sami Lehmus

Tuotannon työnjohtaja, Tuulos
sami.lehmus@teijotalot.fi
044 721 7179

Mikko Ylikoski

Varastonhoitaja, Perniö
mikko.ylikoski@teijotalot.fi
050 482 0977

Timo Koskela

Tuotannon työnjohtaja, Halsua
timo.koskela@teijotalot.fi
044 7217 150

Jussi Tuomaala

Tuotannon työnjohtaja, Halsua
jussi.tuomaala@teijotalot.fi
044 7217 118

Projektit

Jyrki Korhonen

Projektipäällikkö, Perniö
jyrki.korhonen@teijotalot.fi
044 7217 169

Mikko Laukkanen

Projektipäällikkö, Perniö
mikko.laukkanen@teijotalot.fi
044 7217 175

Toni Karttunen

Projektipäällikkö, Tuulos
toni.karttunen@teijotalot.fi
044 7217 148

Teemu Träsk

Projektipäällikkö, Perniö
teemu.trask@teijotalot.fi
040 053 4905

Ville Nieminen

Vastaava työnjohtaja, Halsua
ville.nieminen@teijotalot.fi
044 7217 156

Tommi Raitisto

Kuljetuspäällikkö
tommi.raitisto@teijotalot.fi
040 7792 911

Taloushallinto

Hannele Pahta

Talouspäällikkö
hannele.pahta@teijotalot.fi
044 7217 116

Maarit Haavisto

Controlleri
maarit.haavisto@teijotalot.fi
044 7217 187

Sinua palvelevat tehtaamme

Lounais-Suomessa

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Etelä-Suomessa

Karhunkorventie 10, 14820 Tuulos

Pohjanmaalla

Vetelintie 265, 69510 Halsua

Vastaanotamme ensisijaisesti verkkolaskuja

Verkkolaskutusosoitteemme on:

Y-tunnus 1607274-6
OVT-tunnus 003716072746
Verkkolaskuoperaattori Maventa
Välittäjän tunnus 003721291126

Verkkolaskun välittäjätunnus on DABAFIHH, jos välittäjänne on pankki. Mikäli operaattorinne ei välitä liitetiedostoja, lähetetään ne sähköpostitse osoitteeseen laskut@teijotalot.fi.

Viestiin merkitään viitetiedoksi laskun numero, johon liite kohdistuu.

Laskuun merkitään seuraavat vastaanottajatiedot:

Nimi: Teijo-Talot Oy
Y-tunnus: 1607274-6
Osoite: Joutnantie 73, 25500 Perniö

Lisäksi laskulla pitää aina näkyä tilaajan nimi sekä projektin/työmaan numero, kun lasku kohdistuu projektiin.

Sähköpostilla lähetettävät laskut lähetetään edellä mainituin tiedoin PDF-muodossa osoitteeseen invoice-16072746@kollektor.fi. HUOM! Yksi lasku per tiedosto.

Teijo-Talot Oy on arvonlisäverolain (AVL) 8 c §:n mukainen ostaja eli aliurakkalaskuissa tulee soveltaa rakennusalan käännettyä verovelvollisuutta.

Paperilaskut tulee lähettää osoitteeseen:

Teijo-Talot Oy
16072746
PL 100
80020 Kollektor Scan

Huomaa paperilaskujen lähetyksessä:

  • Sarjanumeron (16072746) tulee olla mukana jokaisen laskun osoitekentässä, ei vain kuoressa
  • Käytä tekstin värinä vain mustaa
  • Lähetä skaannukseen vain laskuja liitteineen
  • Älä käytä niittejä

Lisätietoja laskutuksesta sähköpostitse osoitteesta laskut@teijotalot.fi tai puhelimitse: Maarit Haavisto, puh. 044 721 7187