Yhteystiedot

Teijo-Talot Oy

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Y-tunnus: 1607274-6

Laskutustiedot

Sähköpostimme ovat muotoa etunimi.sukunimi@teijotalot.fi

Asiakaspalvelu takuu ja huolto

044 7217 114

tekninentuki@teijotalot.fi

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 7217 149

Myynti

myynti@teijotalot.fi

Julkinen rakentaminen

Tuotepäällikkö Heidi Karlsson

 044 7217 140

Hoiva

Avainasiakkuuspäällikkö Antton Vappula

040 0593 611

Ota yhteyttä

  • Valinta ohjaa viestisi oikealle asiantuntijalle, jotta voimme palvella sinua mahdollisimman hyvin.

Sinua palvelevat tehtaamme

Salo

Joutnantie 73, 25500 Perniö

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 721 7149

Tehdaspäällikkö

Ville Nieminen
ville.nieminen@teijotalot.fi
044 7217 156

Hämeenlinna

Karhunkorventie 10, 14820 Tuulos

Varasto ja tavaran vastaanotto

044 721 7100

Tehdaspäällikkö

Toni Karttunen
toni.karttunen@teijotalot.fi
044 7217 148

Halsua

Vetelintie 265, 69510 Halsua

Tehdaspäällikkö

Arto Koskela
arto.koskela@teijotalot.fi
0400 669 664

Myynti ja markkinointi

Heidi Karlsson

Julkinen rakentaminen

Tuotepäällikkö
heidi.karlsson@teijotalot.fi
044 7217 140

Antton Vappula

Hoiva

Avainasiakkuuspäällikkö
antton.vappula@teijotalot.fi
040 0593 611

Helinä Martti

Markkinointi ja IT

Asiakaskokemuspäällikkö
helina.martti@teijotalot.fi
044 7217 144

Satu Solsaga

Kustannuslaskija
satu.solsaga@teijotalot.fi
044 7217 138

Suunnittelu

Peter Westerlund

Rakennusarkkitehti
peter.westerlund@teijotalot.fi
044 7217 107

Henri Savolainen

Suunnittelija
henri.savolainen@teijotalot.fi
040 7246 394

Toni Blomqvist

Elementtisuunnittelija
toni.blomqvist@teijotalot.fi
044 7217 120

Projektit

Marko Loukamaa

Projektipäällikkö
marko.loukamaa@teijotalot.fi
044 0550 929

Ville Nieminen

Projektipäällikkö
ville.nieminen@teijotalot.fi
044 7217 156

Teemu Träsk

Projektipäällikkö
teemu.trask@teijotalot.fi
040 053 4905

Toni Karttunen

Projektipäällikkö
toni.karttunen@teijotalot.fi
044 7217 148

Riku Savela

Projektipäällikkö
riku.savela@teijotalot.fi
045 7840 2321

Matti Puronhaara

Projektipäällikkö
matti.puronhaara@teijotalot.fi
045 8776 731

Sanni Salonen

Projektiassistentti
sanni.salonen@teijotalot.fi
044 7217 101

Tuotanto

Arto Koskela

Tuotantojohtaja
arto.koskela@teijotalot.fi
0400 669 664

Juha Uutela

Työnjohtaja, Perniö
juha.uutela@teijotalot.fi
044 7217 155

Henri Mutta

Työnjohtaja, Tuulos
henri.mutta@teijotalot.fi
044 7217 115

Timo Koskela

Työnjohtaja, Halsua
timo.koskela@teijotalot.fi
044 7217 150

Jesse Aaltonen

Kuljetus- ja asennusmestari
jesse.aaltonen@teijotalot.fi
044 7217 127

Hallinto ja taloushallinto

Ismo Laitakari

Toimitusjohtaja
ismo.laitakari@teijotalot.fi
040 503 7364

Satu Tenkamaa

Talousassistentti
satu.tenkamaa@teijotalot.fi
044 7217 102

Laskutustiedot

Vastaanotamme ensisijaisesti verkkolaskuja

Verkkolaskutusosoitteemme on:

Y-tunnus 1607274-6
OVT-tunnus 003716072746
Verkkolaskuoperaattori Maventa
Välittäjän tunnus 003721291126

Verkkolaskun välittäjätunnus on DABAFIHH, jos välittäjänne on pankki. Mikäli operaattorinne ei välitä liitetiedostoja, lähetetään ne sähköpostitse osoitteeseen laskut@teijotalot.fi.

Viestiin merkitään viitetiedoksi laskun numero, johon liite kohdistuu.

Laskuun merkitään seuraavat vastaanottajatiedot:

Nimi: Teijo-Talot Oy
Y-tunnus: 1607274-6
Osoite: Joutnantie 73, 25500 Perniö

Laskulla pitää aina näkyä tilaajan nimi sekä lisäksi projektin/työmaan numero, jos lasku kohdistuu projektiin.

Sähköpostilla lähetettävät laskut lähetetään edellä mainituin tiedoin PDF-muodossa osoitteeseen invoice-16072746@kollektor.fi. HUOM! Yksi lasku per tiedosto.

Teijo-Talot Oy on arvonlisäverolain (AVL) 8 c §:n mukainen ostaja eli aliurakkalaskuissa töistä, jotka on suoritettu työmaalla (ei tehtaalla), tulee soveltaa rakennusalan käännettyä verovelvollisuutta.

Paperilaskut tulee lähettää osoitteeseen:

Teijo-Talot Oy
16072746
PL 100
80020 Kollektor Scan

Huomaa paperilaskujen lähetyksessä:

  • Sarjanumeron (16072746) tulee olla mukana jokaisen laskun osoitekentässä, ei vain kuoressa
  • Käytä tekstin värinä vain mustaa
  • Lähetä skannaukseen vain laskuja liitteineen
  • Älä käytä niittejä

Lisätietoja laskutuksesta sähköpostitse osoitteesta laskut@teijotalot.fi tai puhelimitse: Maarit Haavisto, puh. 044 7217 187

Tehdäänkö tilaa yhdessä?